Incheba: Odpovědnost za požár Průmyslového paláce odmítáme

Společnost Incheba odmítá obvinění hasičů kvůli loňskému požáru Průmyslového paláce na pražském Výstavišti. Firma má objekt v pronájmu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trosky z levého křídla Průmyslového paláce

Trosky z levého křídla Průmyslového paláce | Foto: Dana Josefová | Zdroj: Český rozhlas

Pražští hasiči s Inchebou zahájili správní řízení , protože podle nich firma dostatečně nevyškolila pracovníky v požární prevenci před tím, než levé křídlo paláce vyhořelo. Mluvčí společnosti Radovan Ježovič ale odmítá, že by předpisy porušili.

"My jsme hasičskému sboru už v dubnu zaslali naše vyjádření k namátkovým kontrolám, které byly vykonané. Je tam jasně uvedené, že ze strany Incheby nebyly porušeny žádné předpisy. K zavinění došlo na stánku jednoho z vystavovatelů. My nemůžeme nést odpovědnost za to, že on porušil předpisy, které se písemně zavázal dodržovat," řekl Ježovič.

Oheň v Průmyslovém paláci vzplanul loni 16. října v době konání veletrhu zubařské techniky Pragodent. Podle dřívějších informací hasičů vznikl požár souhrou několika faktorů a způsobil ho elektrický vařič. Pojišťovny vyčíslily škody na 181 milionů korun. Magistrát se snažil s Inchebou uzavřít dodatek smlouvy, který by zajistil dostavbu zničeného křídla.

Po sporech se ale metropole nakonec rozhodla, že Výstaviště opraví sama. Příští týden vypíše architektonickou soutěž. Celkové náklady na obnovu paláce odhaduje hlavní město na jeden a půl miliardy korun.

O požáru Průmyslového paláce si přečtěte také:
Hasiči zahájili s Inchebou správní řízení kvůli požáru Průmyslového paláce
Policie: Průmyslový palác vzplál od elektrického vařiče, viník je neznámý
Hlavní město Praha chce samo obnovit vyhořelý Průmyslový palác
Pražští radní rozhodnou o rekonstrukci Průmyslového paláce
Osudy Průmyslového paláce v Praze 7
Požár Průmyslového paláce - 17.10.
Pro obnovu Průmyslového paláce bude rozhodující statický stav
Požár zničil levé křídlo Průmyslového paláce na pražském Výstavišti

Renáta Prátová, Alice Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme