Incident na TýTý může mít soudní dohru

Redaktor zpravodajství České televize Marek Wollner je obviněn z ublížení na zdraví a z výtržnictví. Policie proti němu zahájila trestní stíhání kvůli únorovému incidentu s bývalým generálním ředitelem ČT Jiřím Balvínem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

soudní síň | Foto: Justice.cz

Podle obvodní státní zástupkyně Prahy 4 Blanky Valsamisové hrozí redaktorovi až dva roky vězení. Incident mezi redaktory ČT a Balvínem se odehrál během únorové noci po předávání televizních cen TýTý.

Konflikt popisovaly obě strany rozdílně. Redaktoři po události prezentovali svou verzi tak, že vše vyprovokoval opilý Balvín. Ten tvrdí, že jej naopak skupina redaktorů napadla. Na Wollnera podal trestní oznámení.

Dotčení redaktoři ale popisují událost jinak, všechno prý vyprovokoval bývalý ředitel. Marek Wollner tvrdí, že je obviněn za Balvínovy lži. "Policie se zkrátka spokojila s lékařskou zprávou, kterou jim předložil pan Balvín, pana Balvína ani neviděla osobně. My jsme navrhovali vyšetření nezávislým lékařem, což policie neumožnila. Takže celé obvinění vzniklo na základě dobrozdání jakéhosi lékaře a o pravdivosti tohoto vyšetření mám své pochybnost," řekl Wollner.

Milan Kopp, Naděžda Hávová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme