Incident před hradeckým soudem šetří policie

Policisté vyšetřují páteční incident před budovou Krajského soudu v Hradci Králové. K události došlo poté, co senát poslal Vlastimila Pechance za vraždu Roma Oty Absolona na 13 let za mříže. Příznivci hnutí skinheads napadli zmocněnce družky zavražděného Roma Jakuba Poláka a studentovi politologie Radimu Štěchovskému, který se zabývá monitoringem extremismu, bylo vyhrožováno smrtí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zásah proti skinhedům | Foto: ČTK

Student Radim Štěchovský viní přítomné policisty z pasivity. Podle něj tato situace trvala i v době, kdy bylo jemu i dalším lidem vyhrožováno smrtí a někteří Romové byli uráženi rasistickými nadávkami. Radim Štěchovský říká, že policisté z pořádkové služby ani justiční stráž proti příznivcům skinheads nijak nezasáhli, přestože na jejich chování spolu s jedním novinářem upozorňoval. "Nedošlo k tomu, že by je třeba zadrželi za to napadání, za ty výhrůžky a za přímo rasistické a vulgární výroky".

Mluvčí východočeské policie Iva Marková ale tvrdí, že policie nemá žádné důkazy o tom, že byl na místě porušen zákon, a vyšetřování je teprve na počátku. "Policie v Hradci Králové šetří, zda se některé osoby po vynesení rozsudku nedopustily přestupku či jiného protiprávního jednání. V případě uváděných rasových nadávek prozatím nemáme tyto svědecky doloženy, nicméně v současné době probíhá analýza všech přístupných informací a pokud bude zjištěno toto protiprávní jednání, bude následovat další jednání policie," uvedla mluvčí.

Přehrát

00:00 / 00:00

I. Marková - policie šetří incident

Jiří Máslo, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme