Informace od policejního prezidenta Tuhého neunikly, tvrdí sněmovní vyšetřovací komise

Z okolí policejního prezidenta Tomáše Tuhého neodešla varovná SMS o chystaném zásahu protikorupční policie. Řekl to v úterý předseda parlamentní komise Pavel Blažek (ODS).

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pavel Blažek, politik, sněmovní vyšetřovací komise | Foto: Filip Jandourek

Výroku komise předcházel dvou hodinový výslech olomouckých žalobců Petra Šeredy a Jarmily Ošlejškové. Šereda poslancům řekl, že prověřování úniků informací, ve kterém figurovala i rodina policejního prezidenta, bylo vedené správně a nebylo tendenční.

Předseda komise Blažek si ale myslí, že vyšetřovatelé v případu udělali chyby. „Zajímal nás také případ toho takzvaného úniku informací v trestní věci Tesco SW. Jakým způsobem některé věci vznikly tak, že byly z mého pohledu ne úplně dobře vyšetřeny,“ upřesnil předseda.

Musí se zjistit, zda se nechystal policejní převrat, tvrdí Chovanec

Číst článek

Zprávy o únicích informací se podle něj nepotvrdily a zbytečné výroky některých žalobců poškodily reorganizaci policie. „Státní zástupci mají určité vymezené místo ve státním ústrojí a to konkrétně ve výkonné moci. V momentě, kdy policisté nebo státní zástupci se začnou aktivně plést do vládní krize, a přesně to se stalo, tak to jsou přesně ty hranice, které překračovat nesmějí, zvlášť tehdy, pokud svá tvrzení nejsou schopni prokázat,“ řekl Blažek.

Komise se sešla už podvanácté. Šlo o jedny z posledních výslechů. Závěrečná zpráva má být hotová do konce ledna.

Markéta Chaloupská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme