Informační systém ISA pomáhá mladým lidem při volbě studia i povolání

Od pondělí je v provozu informační systém ISA, který pomáhá mladým lidem na jejich cestě ke vzdělání. Na internetových stránkách www.infoabsolvent.cz naleznou zájemci údaje v komplexní šíři - od volby školy a oboru vzdělání až po uplatnění na trhu práce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

studenti a peníze | Foto: Věra Luptáková | Zdroj: Český rozhlas

Systém ISA vytvořil Národní ústav odborného vzdělávání. Jeho náměstkyně Helena Úlovcová Radiožurnálu řekla: "Svět práce se velice dynamicky mění a rozšiřují se požadavky zaměstnavatelů na výkon kvalifikace. To znamená, že pro zájemce o volbu vzdělávací a profesní dráhy je ta situace složitější. Složitější je i vzdělávací nabídka, má daleko širší strukturu a je bohatší. Čili to jsou všechno důvody proč je třeba poskytovat informace ve srozumitelném tvaru všem cílovým skupinám na takovém místě jako je internet. Je to informace dostupná v jakýkoli čas zcela zdarma."

Systém ISA byl vytvořen v rámci projektu VIP Kariéra, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem. Je určený také pro rodiče, pedagogy a zaměstnavatele.

Eva Hůlková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme