INPEG chce donutit účastníky jednání MMF a SB zrušit tyto instituce

Odpůrci politiky Mezinárodního měnového fondu (MMF) a Světové banky (SB) se chystají v úterý 26. září zablokovat odchod účastníků zasedání těchto institucí v Kongresovém centru Praha. Vyvrcholí tak celodenní protesty organizované Iniciativou proti ekonomické globalizaci, které začnou v úterý ráno na pražském náměstí Míru.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Cílem protestů a blokády Kongresového centra je podle Iniciativy proti ekonomické globalizaci donutit bankéře ke zrušení obou institucí. Mluvčí iniciativy Alice Dvorská ale zároveň připustila, že půjde spíš o symbolický akt. Organizátoři totiž nepředpokládají, že by na jejich požadavky účastníci zasedání přistoupili. Podle Dvorské alespoň ekonomové uvidí, kolik lidí tento požadavek má.

Organizátoři demonstrace na náměstí Míru a následných pochodů, které úřady zakázaly, nevědí, kolik lidí je přijde podpořit. Mluví o 15 až 20 tisících. Z nich třetinu mají tvořit čeští aktivisté.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme