Insolvenční správkyni Horovou stíhá policie, ministerstvo spravedlnosti jí pozastavilo činnost

Elitní insolvenční správkyni Helenu Horovou stíhá policie. Horová v minulosti rozhodovala třeba v kauzách zkrachovalých skláren. O důvodech jejího stíhání se zatím jen spekuluje. Před třemi lety se ale o správkyni zajímala policie kvůli takzvané odpadové kauze Pražských služeb.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Insolvenční správkyně Helena Horová | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Ministerstvo spravedlnosti už insolvenční správkyni pozastavilo činnost. Podle Horové trestní stíhání rozhodně nesouvisí s její prací.

Verdikt ministerstva ale podle zjištění Deníku E15 padl na základě paragrafu, který pozastavení činnosti správce podmiňuje stíháním v souvislosti s jeho prací. Druhým důvodem může být trestný čin, který podemílá důvěru ve správce.

O Horovou se v roce 2014 zajímali policisté v souvislosti s vyváděním peněz z Pražských služeb. Případ stále není uzavřený.

Absolventka plzeňských práv měla v posledních deseti letech na starost velké konkurzy v Česku. Vedle kauzy zkrachovalé sklářské skupiny Bohemia Crystalex Trading se zabývala i bankrotem outletového centra Galleria Moda u pražského letiště. Pro bývalého premiéra Stanislava Grosse řešila v roce 2005 jeho majetkové poměry.

Vendula Bartoňková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme