Insolvenční správkyni Horovou stíhá policie, ministerstvo spravedlnosti jí pozastavilo činnost

Elitní insolvenční správkyni Helenu Horovou stíhá policie. Horová v minulosti rozhodovala třeba v kauzách zkrachovalých skláren. O důvodech jejího stíhání se zatím jen spekuluje. Před třemi lety se ale o správkyni zajímala policie kvůli takzvané odpadové kauze Pražských služeb.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Insolvenční správkyně Helena Horová

Insolvenční správkyně Helena Horová | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Ministerstvo spravedlnosti už insolvenční správkyni pozastavilo činnost. Podle Horové trestní stíhání rozhodně nesouvisí s její prací.

Verdikt ministerstva ale podle zjištění Deníku E15 padl na základě paragrafu, který pozastavení činnosti správce podmiňuje stíháním v souvislosti s jeho prací. Druhým důvodem může být trestný čin, který podemílá důvěru ve správce.

O Horovou se v roce 2014 zajímali policisté v souvislosti s vyváděním peněz z Pražských služeb. Případ stále není uzavřený.

Absolventka plzeňských práv měla v posledních deseti letech na starost velké konkurzy v Česku. Vedle kauzy zkrachovalé sklářské skupiny Bohemia Crystalex Trading se zabývala i bankrotem outletového centra Galleria Moda u pražského letiště. Pro bývalého premiéra Stanislava Grosse řešila v roce 2005 jeho majetkové poměry.

Vendula Bartoňková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme