Inspekce ministra už vyslýchá čtyři těžkooděnce z CzechTeku

Inspekce ministra vnitra dnes začala vyslýchat čtyři policisty, kteří na technoparty CzechTek bili a kopali jednoho z technařů. Jejich nadřízení z chebské policie jim už nařídili dovolenou a vyřadili je z pořádkové jednotky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policejní zásah na CzechTeku 2005

Policejní zásah na CzechTeku 2005 | Foto: Štěpán Kotrba

Policisté se sami přihlásili inspekčním orgánům poté, co televize odvysílala záběry jejich zákroku na technoparty před necelými dvěma týdny. Kamera je zachytila, jak bijí a kopou zadrženého mladíka.

Náměstek policejního prezidenta Vladislav Husák uvedl, nyní musí vedení policie vyčkat, až proběhnou výslechy a pak rozhodne o jejich osudu. "Samozřejmě v případě, že by se provinění shledalo, není vůbec žádný problém postavit tyto policisty mimo službu," řekl Husák.

Dodal, že inspekce by chtěla celé šetření zakončit do dvou měsíců. Tak dlouhá je totiž u policie výpovědní lhůta. Vyloučila by se tak možnost, že těžkooděnci výpověď podají sami a odejdou od sboru se všemi finančními výhodami.

Inspekce ministra vnitra nyní šetří tři případy policejního pochybení na letošní technoparty. Kromě čtyř policistů je prošetřován případ zranění čtrnáctileté dívky a případ poškození automobilu s brněnskou poznávací značkou.

Martin Hromádka, Lucie Husárová 1 Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme