Inspekce ministra vnitra chce širší pravomoci

Inspekce ministra vnitra se domáhá větších pravomocí. Kromě pátrání po proviněných policistech chce mít také možnost prověřovat civilní zaměstnance policie. Dnes o tom informovaly Hospodářské noviny. O novele příslušného zákona teď bude vedení inspekce přesvědčovat zákonodárce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nové policejní vozy Škoda Fabia combi. | Foto: Jan Rosenauer

Podle současných pravidel může inspekce vyšetřovat pouze ty civilní zaměstnance vnitra, u nichž se ukáže, že se trestného činu dopustili společně s policisty.

Inspekce nyní usiluje o to, aby mohla stíhat všechny civilní zaměstnance, pokud bude jejich provinění souviset s jejich funkcí. Jak řekl Radiožurnálu místopředseda bezpečnostního výboru sněmovny Miloš Titz z ČSSD, on sám není proti.

"Ministerstvo vnitra, to nejsou jen příslušníci mající příslušný poměr, jsou to samozřejmě také civilní zaměstnanci policie a já nevidím jediný důvod, proč by inspekce ministra vnitra tuto pravomoc mít nemohla. Ale samozřejmě budeme muset zkoumat argumenty pro i proti," domnívá se Titz.

Případné rozšíření pravomocí se však podle Hospodářských novin nezamlouvá osloveným policejním úředníkům. Někteří tvrdí, že inspektoři jsou proti nim zaujati. "Kvůli obavám, že se po nás bude někdo zase vozit, se už bojíme cokoliv nakoupit. Když někdo hodně chce, na každé zakázce něco najde," řekl listu jeden z pracovníků, kteří mají u policie na starosti ekonomiku.

Martin Hromádka, Hana Jurášková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme