Inspekce ministra vnitra navrhuje obvinit bývalého policistu Michaela Čaše

Někdejší šéf dopravního inspektorátu ve Frýdku-Místku boural opilý a zranil mladou ženu. Později tvrdil, že v době nehody za volantem neseděl. Veřejnosti předložil verzi, že vůz řídil někdo z jeho blízkých a příbuzného prozradit nemůže.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dopravní policie | Foto: Jan Rosenauer

Policisté mají ale v rukou důkazy, které jeho obhajobu vyvracejí. Státní zástupkyně Jarmila Šajnová říká, že mu hrozí až tříleté vězení.

"Byl předložen spisový materiál inspekce ministra vnitra s návrhem trestního stíhání bávalého policisty Michaela Čaše pro trestný čin ohrožení pod vliven návykové látky. Předpokládám, že v úterý by mohlo být rozhodnuto o dalším postupu."

Inspekce ministra vnitra spis předala ostravskému okresnímu státnímu zastupitelství.

Bývalý policista naboural s více než třemi promile alkoholu v krvi v Místecké ulici na okraji Ostravy do vozu jedoucího před ním a zranil při tom dvaatřicetiletou řidičku. Tvrdil pak, že auto neřídil. Za volantem měl podle jeho obhajoby sedět někdo z jeho příbuzných.

Dechová zkouška ukázala, že Čaš před jízdou pil alkohol. Tvrdil, že po havárii pouze instinktivně přelezl za volant, aby zapnul varovná světla a vypnul motor. Svědci však vypověděli, že Čaš automobil řídil a pokoušel se od nehody ujet.

Andrea Čánová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme