Inspekce MV: Hradecký policejní ředitel pochybil

Inspekce ministra vnitra dospěla k závěru, že ředitel Okresního policejního ředitelství v Hradci Králové Aleš Pozdílek pochybil. Stalo se tak v souvislosti se zásahem v Diskoklubu 2001, jehož majitel žádal o ochranu před členy takzvané královéhradecké mafie, kteří mu údajně hrozili smrtí a žádali výpalné. Policejní ředitel se však podle napadeného podnikatele Petra Klementa vodil s násilníky kolem ramen a obě strany vyzýval k dohodě. Podle zástupce šéfa Inspekce ministra vnitra Jiřího Záborského nebylo Pozdílkovo chování profesionální, trestný čin ale nespáchal.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

"Ta jeho činnost na místě nebyla profesionální, měl tam postupovat více razantně, ta familiárnost určitá tam byla. Jeho jednání ale nenese znaky trestného činu, je to spíše věc přestupková", zhodnotil jednání šéfa hradecké policie v Diskoklubu Jiří Záborský. O tom, jak bude Pozdílek potrestán, rozhodne jeho nadřízený. Inspekce, která případ prošetřovala, také navrhla obvinit jednoho z hradeckých vyšetřovatelů, a to kvůli maření úkonu veřejného činitele z nedbalosti. Podle inspekce totiž v rozporu s předpisy řádně nepřijal oznámení o událostech ve zmíněném klubu, čímž ztížil šetření v této věci.

Jiří Máslo, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme