Inspekce nařídila stáhnout z trhu tunu kandovaných třešní, obsahují nadměrné množství barviva košenila

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) ve středu nařídila stáhnout z trhu nevyhovující šarži kandovaných třešní Fruit Exclusive, jde asi o tunu potraviny, a to kvůli zvýšenému množství barviva košenila. Od dovozce si je odebraly obchodní řetězce. O nevyhovujících třešních inspekce informovala v tiskové zprávě.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kandované třešně (ilustrační foto) | Zdroj: Pixabay

Laboratorní rozbor ve výrobku potvrdil přítomnost barviva košenila v koncentraci 517 mg/kg, právní předpis přitom připouští maximální koncentraci v hodnotě 200 mg/kg.

Dovozce, společnost POEX Velké Meziříčí, dopravil do Česka celkem 10 176 kusů potraviny, tu následně odebraly společnosti Kaufland Česká republika, Makro Cash & Carry ČR, METRO Cash & Carry SR, TAMDA FOODS, RATIO a TOMMY FINAL GROUP.

Potravina Fruit Exclusive v balení 100 gramů stažená z prodeje má označení DMT: 01 06 2018, šarže: 6481-G1018 007, Vyrobeno pro: POEX Velké Meziříčí, a.s., Třebíčská 384, 594 01 Velké Meziříčí, země původu: Nizozemsko.

Inspekce informaci o potravině vložila do evropského systému rychlého varování RASFF a s kontrolovanou firmou zahájí správní řízení o uložení sankce.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme