Inspekce stíhá dva pražské policisty. Podezřívá je z neoprávněného nahlížení do databází

Generální inspekce bezpečnostních sborů stíhá dvojici pražských policistů. Podezřívá je ze zneužití pravomoci a neoprávněného nahlížení do policejních databází. Jeden z obviněných podle inspekce za peníze organizoval poznávací prohlídky ve vietnamské tržnici. Inspekce o tom v úterý informovala na svém webu.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie ČR (ilustrační foto)

Policie ČR (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Oba policisté jsou vyšetřováni na svobodě. Podle informací televize Nova je jedním ze stíhaných vedoucí policejního týmu Regulátor, který má na starosti kriminalitu v tržnici Sapa. Druhý policista je podle televize jeho podřízeným.

GIBS policisty stíhá pro podezření ze zneužití pravomoci úřední osoby a neoprávněného přístupu k počítačovému systému a nosiči dat.

„Oba obvinění policisté měli neoprávněně vstupovat do informačních systémů Policie České republiky a ministerstva vnitra a pro svou vlastní potřebu tak nezákonně získávat informace," řekla pro Radiožurnál mluvčí Generální inspekce bezpečnostních sborů Radka Sandorová.

Jeden z obviněných podle vyšetřovatelů navíc zneužil kontakty získané v souvislosti s výkonem služby a za peníze organizoval pro zájemce z řad veřejnosti poznávací prohlídky vietnamské tržnice. Případem se zabývá Městské státní zastupitelství v Praze.

Tereza Janouškovcová Bartůňková, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme