Inspekce uložila milionovou pokutu ostravskému dopravnímu podniku

Ostravský dopravní podnik dostal milionovou pokutu kvůli lince číslo 5. Neoznámil totiž Drážní inspekci, že na zmíněné trase z Ostravy do Zátiší proti sobě v minulém roce dvakrát vyjely tramvaje. Stalo se to ještě před dubnovou tragickou srážkou tramvají, při které zemřeli tři lidé a další desítky byly zraněny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

srážka tramvají v Ostravě, duben 2008 | Foto: Hasičský záchranný sbor MS kraje

Ostravský dopravní podnik tak podle mluvčího inspekce Zdeňka Neusara chyboval. "Dopravní podnik má od obdržení našeho rozhodnutí 15 dní na to, aby se odvolal u ministerstva dopravy. Ta dubnová nehoda ještě stále není uzavřena a tady toto správní řízení a ty dvě nenahlášené mimořádné události nejsou v žádné souvislosti s tou dubnovou nehodou, a nijak by to šetření ani neměly ovlivnit."

Po dubnové tragické srážce dvou souprav na této jednokolejné trati tam dopravní podnik zpřísnil bezpečnostní opatření. Tramvaje jezdí pomaleji a řidič se musí mobilem hlásit dispečerovi.

Kvůli nehodě policie stíhá čtyřiadvacetiletého řidiče jedné z tramvajových souprav, který zřejmě porušil vnitřní předpisy a na trať vjel v době, kdy proti němu mířila další souprava. Srážce už řidiči nezabránili. Přímo na místě zahynuli dva lidé, třetí oběť podlehla zraněním později v nemocnici. Desítky pasažérů se zranily.

Dubnová srážka tramvají na ostravské jednokolejce přitom nebyla první. Dvě soupravy se tam čelně střetly už před 39 lety.

Marika Táborská, Alžběta Rákosová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme