Inspekce vyšetřuje možnou politickou agitaci v pražské škole

Rodiče žáků základní školy na Praze 11 dostali předvolební dopis starosty Dalibora Mlejnského. Jeho převzetí museli potvrdit podpisem do žákovské knížky. Starosta v dopise, který má Radiožurnál k dispozici, zmiňuje, jak kdo hlasoval na minulém jednání zastupitelstva a čeho se radnici v jeho funkčním období podařilo dosáhnout. Školský zákon přitom politickou agitaci na školách přísně zakazuje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Učebna. (Ilustrační foto) | Foto: Tomáš Adamec

Pár dní před volbami si rodiče při kontrole žákovských knížek svých potomků nemohli dopisu starosty Dalibora Mlejnského nevšimnout. Píše v něm například toto:

„Na posledním jednání zastupitelstva se členové občanských hnutí, budoucího koaličního partnera TOP 09, zcela nepochopitelně pokusili pokračování regenerace školy a přidělení dalších finančních prostředků na ni zastavit.“ Dále vyjmenovává, co se mu ve funkci starosty za poslední čtyři roky podařilo.

Přehrát

00:00 / 00:00

Případ možné politické agitace na škole v Praze 11 sleduje reportér Martin Drtina

Ředitelka základní školy Pošepného náměstí Dagmar Havlíčková dostala od starosty pokyn leták před volbami do rodin poslat. „Starosta je pořád zřizovatel naší školy a jestli chce něco sdělit rodičům, tak já jsem povinna to distribuovat,“ řekla ředitelka.

Ani Dalibor Mlejnský nepřipouští, že by letákem na školách porušil zákon nebo jednal nestandartně.

„Mě je úplně jedno jak postupují ostatní starostové, já mám nastavený tento systém komunikace, pravidelně se snažím scházet nejen s rodiči, ale i s ostatními občany Prahy 11 a tady probíhá zásadní regenerace školy a mě připadá jako povinnost, abych rodiče informoval,“ prohlásil Mlejnský.

Trochu jinak to vidí Česká školní inspekce, která případ začala na podnět Radiožurnálu prošetřovat. Podle jejího náměstka Libora Vacka politická kampaň do školy nepatří.

„Pokud se tam objevují nějaké vazby na jakési politické soupeření, tak už bych byl minimálně ostražitý a přemýšlel bych, jestli už to není za hranou zákona,“ potvrdil Vacek.

Starosta Mlejnský tímto způsobem rodiče oslovil letos už třikrát a to přesto, že hojně využívá i všech ostatních komunikačních kanálů jako jsou radniční noviny, svůj web nebo výlepové plochy v metru.

Igor Maňour, Martin Drtina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme