Inspekce zatýkala ve věznici Heřmanice. Mezi zadrženými jsou čtyři dozorci

Generální inspekce bezpečnostních sborů prohledává věznici v Ostravě - Heřmanicích. Zadržela celkem devět lidí, z toho čtyři příslušníky vězeňské služby a pět civilních osob. Je možné, že se zapojili do krádeží drahých kovů z nedaleké firmy, kam odsouzení chodí pracovat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

věznice Heřmanice | Foto: Andrea Čánová

Mluvčí inspekce Radka Sandorová potvrdila, že razie začala včera a potrvá minimálně do zítřka.

Z čeho jsou zadržení lidé podezřelí, ale nechtěla upřesnit s ohledem na pokračující akci. Jasné není ani to, zda skončí ve vazbě a jestli se počet zadržených může zvýšit.

„Jakého konkrétního skutku se dopustili doposud zadržení, to v tuto chvíli nemohu říct z toho důvodu, že probíhají jednotlivé úkony trestního řízení,“ řekla Radiožurnálu Sandorová.

Přehrát

00:00 / 00:00

Podrobnosti o razii v Heřmanicích zjišťovala přímo na místě reportérka Andrea Čánová

Je možné, že se zadržení zapojili do nelegálního obchodu s drahými kovy. Akce totiž nesla krycí název Cuprum, což latinsky znamená měď. A právě poblíž areálu věznice chodí odsouzení pracovat do firmy, která drahé kovy zpracovává ze starých spotřebičů.

Jednatelka této firmy Helena Rašková reportérce Radiožurnálu řekla, že už je v kontaktu s inspekcí. Hned v pondělí chce celou věc řešit přímo v ostravské věznici.

„Pečlivě každé kilo mědi a hliníku kontrolujeme. Přiznám se sama, že jsem zvědavá, co z toho bude, protože by mě nenapadlo, že by se mohlo tolik kilo ztrácet z materiálu, který je náš. To je katastrofa,“ neskrývala jednatelka své překvapení.

Generální inspekci bezpečnostních sborů na nekalosti upozornilo samotné vedení věznice, což nepřímo potvrdil ředitel Petr Kadlec.

„Pokud jsme měli na cokoliv nějaké podezření, tak jsme ho předali inspekčním orgánům. V obecné rovině platí, že vše, co je špatně a je možné sjednat nápravu, by mělo přispět k tomu, aby to bylo všechno lepší,“ uvedl.


Zvětšit mapu

Jana Zemanová, Andrea Čánová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme