Inspektoři budou sledovat brněnskou tržnici

O víkendu zabavili inspektoři na brněnské tržnici zboží v hodnotě přes 100 milionů korun. Celníci a inspektoři zabavili v tržnici v brněnské ulici Olomoucká padělky zboží v hodnotě přes 100 milionů korun, zabavené věci zaplnily téměř 4 kamiony. Šlo hlavně o oblečení, boty a hodinky. Přesnou hodnotu padělků ale vyčíslí kontroloři nejdřív ve středu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trhovci čekají před branou | Zdroj: ČTK

Inspektoři kromě zboží našli i padělatelskou dílnu, ve které padělatelé dodávali originální značky na své zboží. Cizinecká policie zase zadržela šest lidí, jeden z nich byl v databázi hledaných osob, jeden byl stíhán kvůli maření úředních úkonů.

Jihomoravští kontroloři navíc odhalili špatné hygienické podmínky v části tržnice, kde se prodávají potraviny. Proto by měli v tomto týdnu tržnici ještě navštívit pracovníci hygienické stanice a Státní zemědělské a potravinářské inspekce.

Pravděpodobně největším letošním úlovkem kontrolorů bylo zboží v hodnotě zhruba 200 milionů korun v pražské Holešovické tržnici. Brněnskou tržnici budou hlídat ještě několik týdnů.

Zatímco v minulých dvou dnech zabavovali inspektoři a celníci zboží ze stánků, teď by měli ohlídat, aby se na tržnici nedostaly nové padělky.

Marcela Hálová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme