Inspektoři MAAE pochválili systém ochrany Temelína

Mise Mezinárodní agentury pro atomovou energii ukončila kontrolu ochrany jaderné elektrárny Temelín. Sedmičlenný tým tvořili inspektoři ze Spojených států, Kanady a Francie, ve funkci pozorovatelů byli zástupci Ukrajiny a Litvy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Temelín

19. mise Mezinárodní agentury pro atomovou energii se zaměřila na prověření stavu zajištění fyzické ochrany elektrárny. "Celý týden jsme hovořili se zaměstnanci fyzické ochrany, procházeli jsme elektrárnu a prováděli určité zkoušky. Ochranný systém na Temelíně je zcela srovnatelný se stejnými systémy v západní Evropě, je velice moderní a dobře udržovaný. Všichni zaměstnanci jsou profesionálové a je zde i velmi silná kultura bezpečnosti, " komentoval první výsledky prověrky šéf mise David Ek.

Slabá místa, jsou-li v případě Temelína nějaká, odmítli inspektoři - vzhledem k tomu, že se jedná o utajované informace - komentovat. Vedoucí odboru ochrany a telekomunikací ČEZ - elektrárna Temelín Julius Sabo na toto téma dodal: "Neexistuje opatření, neexistuje systém, který dokáže stoprocentně vyloučit jakákoli rizika. Pokud někdo tvrdí, že takový systém existuje, tak lže, a není to pravda."

Jitka Kramářová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme