Inspektoři našli hypermarket plný myší, okamžitě prodejnu zavřeli

Myším rájem by se dal nazvat hypermarket, který dnes po kontrole okamžitě pro prodej potravin uzavřela Státní zemědělská a potravinářská inspekce. Jde o Hypernovu v Jindřichově Hradci. Podle mluvčí inspekce Daniely Kolejkové byl prostor prodejny ve stavu, který ohrožoval zdraví spotřebitelů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

potraviny | Foto: Jan Rosenauer

"Naši inspektoři při několika opakujících se kontrolách našli jak na prodejní ploše, tak v zázemí prodejny velké množství myšího trusu, rozkousané obaly potravin i samotné potraviny a dokonce živé a mrtvé myši. Ty důkazy o řádění hlodavců byly viditelné prakticky v celé prodejně," přiblížila mluvčí.

Podle ní byly v regálech rozkousané sáčky s celou řadou různých potravin. Hromádky myšího trusu ležely dokonce na policích s majonézami a kečupy. Stejné známky přítomnosti hlodavců inspektoři našli také v zázemí prodejny, ve skladech a přípravnách potravin.

Prodejnu provozuje firma Ahold Czech Republic, s níž inspekce zahájí správní řízení a uloží jí pokutu ve výši několika set tisíc korun. Podle informací Radiožurnálu vedení Hypernovu zcela uzavřelo po 13. hodině. Ředitel hypermarketu se údajně pokusil inspektorům raději ujet. Na místo okamžitě vyrazil top managment firmy.

"Naši inspektoři s okamžitou platností zakázali prodej potravin v celém areálu Hypernovy. Nový prodej může být zahájen až poté, kdy bude uvedeno vše do pořádku. Bude zahájeno správní řízení, jehož výsledkem bude uložení několikasettisícové pokuty," potvrdila Kolejková.

Podle vedoucího supermarketu, který nechtěl prozradit své jméno, je prý zákaz prodeje potravin od inspekce hloupost. "To je blbost, holý nesmysl, nic takového. V takových podmínkách bychom nemohli ani prodávat," řekl dnes odpoledne s tím, že více odmítá situaci komentovat.

Podle mluvčí Aholdu Kateřiny Černé stojí prodejna v sousedství pole, ze které zřejmě hlodavci pocházejí.

"Prodejnu v těchto chvílích zavíráme, končíme prodej a otevřeme ji znovu po odstranění závad. Samozřejmě uděláme vše pro to, abychom tuto závadu odstranili co nejdříve. Je nám velice líto, že k této situaci došlo, neboť jsme dělali naprosto vše, co je v našich silách, abychom myši vyhubili. Přizvali jsme dokonce odborníka ze Zemědělské univerzity v Českých Budějovicích na odbornou konzultaci při budoucím postupu v tomto případě," dodala Černá.

Štěpánka Čechová, David Vandrovec, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme