Inspektoři varují před sezamovou pastou z Globusu, obsahuje salmonelu

Státní zemědělská a potravinářská inspekce varuje před konzumací sezamové pasty Alnatura Tahin Bio Sesammus. Výrobek obsahuje nebezpečnou salmonelu. Obchodní řetězec Globus už ho stáhl z prodeje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sezamová pasta Alnatura Tahin Bio Sesammus obsahuje nebezpečnou salmonelu | Foto: SZPI

Inspekce obdržela varování prostřednictvím evropského systému rychlého varování pro potraviny a krmiva. Závadné balení má 250 gramů, s označením data minimální trvanlivosti do 9. 5. 2016.

„Inspekce nařídila tuto šarži neprodleně stáhnout z tržní sítě a zároveň doporučuje všem spotřebitelům, aby ji nekonzumovali,“ řekl Českému rozhlasu mluvčí inspekce Pavel Kopřiva.

Globus už pastu stáhl z prodeje. „Zákazníkům se velmi omlouváme, samozřejmě mají možnost výrobek vrátit, pak jim budou vráceny peníze,“ říká mluvčí řetězce Pavla Hobíková.

Bakterie způsobují onemocnění zvané salmonelóza, které se projevuje střevními potížemi, průjmy a zvracením. Nebezpečné je pro starší lidi a děti, které se hůře vyrovnávají s rychlou ztrátou tekutin.

Igor Maňour, Tomáš Bystrý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme