Inspektoři varují před sezamovou pastou z Globusu, obsahuje salmonelu

Státní zemědělská a potravinářská inspekce varuje před konzumací sezamové pasty Alnatura Tahin Bio Sesammus. Výrobek obsahuje nebezpečnou salmonelu. Obchodní řetězec Globus už ho stáhl z prodeje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sezamová pasta Alnatura Tahin Bio Sesammus obsahuje nebezpečnou salmonelu

Sezamová pasta Alnatura Tahin Bio Sesammus obsahuje nebezpečnou salmonelu | Foto: SZPI

Inspekce obdržela varování prostřednictvím evropského systému rychlého varování pro potraviny a krmiva. Závadné balení má 250 gramů, s označením data minimální trvanlivosti do 9. 5. 2016.

„Inspekce nařídila tuto šarži neprodleně stáhnout z tržní sítě a zároveň doporučuje všem spotřebitelům, aby ji nekonzumovali,“ řekl Českému rozhlasu mluvčí inspekce Pavel Kopřiva.

Globus už pastu stáhl z prodeje. „Zákazníkům se velmi omlouváme, samozřejmě mají možnost výrobek vrátit, pak jim budou vráceny peníze,“ říká mluvčí řetězce Pavla Hobíková.

Bakterie způsobují onemocnění zvané salmonelóza, které se projevuje střevními potížemi, průjmy a zvracením. Nebezpečné je pro starší lidi a děti, které se hůře vyrovnávají s rychlou ztrátou tekutin.

Igor Maňour, Tomáš Bystrý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme