Inspektoři z Evropské unie prověří nakládání s odpady

Inspektoři z Evropské unie budou ode dneška u nás kontrolovat sběr a zpracování živočišných odpadů. Navštíví také asanační podniky, které zpracovávají jateční odpad nebo těla uhynulých zvířat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

maso | Foto: Agroweb

Jak řekl Radiožurnálu mluvčí Státní veterinární správy Josef Duben, inspektoři EU si během týdne chtějí prohlédnout vybrané masokombináty a asanační podniky. "Mají v úmyslu zkontrolovat, jakým způsobem se nakládá s konfiskáty, s odpady živočišného původu," objasnil účel mise Duben.

Státní veterinární správa letos čeká ještě řadu misí z EU. Významná inspekce, zřejmě ve druhém pololetí, se opět zaměří na zpracovatelské závody a kontroly zdraví zvířat. Lednová inspekce se zabývala dodržováním pohody zvířat v tuzemsku a nezjistila závažná pochybení.

Předtím inspektoři EU zamířili do Česka loni v říjnu, kdy v potravinářských podnicích prověřovali zejména dodržování veterinárních a hygienických předpisů. Nedostatky našli v jednom ze šesti závodů. Šlo o jatka Agroprim Všetice.

Martin Hromádka, Ondřej Černý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme