Inspektoři z Evropské unie prověří nakládání s odpady

Inspektoři z Evropské unie budou ode dneška u nás kontrolovat sběr a zpracování živočišných odpadů. Navštíví také asanační podniky, které zpracovávají jateční odpad nebo těla uhynulých zvířat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

maso

maso | Foto: Agroweb

Jak řekl Radiožurnálu mluvčí Státní veterinární správy Josef Duben, inspektoři EU si během týdne chtějí prohlédnout vybrané masokombináty a asanační podniky. "Mají v úmyslu zkontrolovat, jakým způsobem se nakládá s konfiskáty, s odpady živočišného původu," objasnil účel mise Duben.

Státní veterinární správa letos čeká ještě řadu misí z EU. Významná inspekce, zřejmě ve druhém pololetí, se opět zaměří na zpracovatelské závody a kontroly zdraví zvířat. Lednová inspekce se zabývala dodržováním pohody zvířat v tuzemsku a nezjistila závažná pochybení.

Předtím inspektoři EU zamířili do Česka loni v říjnu, kdy v potravinářských podnicích prověřovali zejména dodržování veterinárních a hygienických předpisů. Nedostatky našli v jednom ze šesti závodů. Šlo o jatka Agroprim Všetice.

Martin Hromádka, Ondřej Černý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme