Inspektoři zabavili na Tachovsku zboží za 80 milionů

Zboží za 80 milionů zabavili inspektoři České obchodní inspekce při kontrole tržnice ve Svaté Kateřině u hraničního přechodu Rozvadov na Plzeňsku. Kromě padělků poprvé odváželi i věci, ke kterým se stánkaři nehlásili. Kontroloři je předají obecním úřadům.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vietnamská tržnice | Foto: Jan Rosenauer

Zátah, kterému přihlížel ministr průmyslu a obchodu Milan Urban, začal v sobotu po jedné hodině odpoledne. Dosud brali inspektoři z opuštěných stánků pouze padělaný sortiment, dnes odváželi vše. Pokud se nikdo ke zboží nepřihlásil, považovali ho za věc opuštěnou.

Z 50 stánků, které 120 inspektorů a policistů obsadilo a ohradilo, se o své zboží přihlásilo 23 stánkařů. Zbylá více než polovina, která měla většinou větší a dražší zásoby, své zboží nechala odvézt do skladů České obchodní inspekce.

"Ani po několika výzvách se nikdo nevrátil. Byli tu i vietnamští tlumočníci, rozběhli se mezi své spoluobčany. Jsem sám překvapen, že se ke zboží nevrátili, protože co bude odvezeno, přesahuje dvacetkrát hodnotu toho, co jsme jim odvezli a co by zaplatili na pokutách," řekl ředitel inspektorátu v Plzni Václav Havlík.

Jenom padělků bylo zabaveno za 30 miliónů korun. Stánkařům, kteří se ozvali, inspektoři nepadělané zboží na místě vrátili. Ostatní se o něj mohou přihlásit do roka, ale musí předložit smlouvu na stánek a doklady o nabytí zboží. Pokud tak neučiní, propadne státu, který je předá obcím.

Jiří Šobr, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme