Inspektoři zatím neobjevili v polských potravinách nic závadného

Státní zemědělská a potravinářská inspekce se snaží zjistit, zda jsou polské potraviny v českých obchodech bezpečné. Kontroly jsou intenzivní hlavně kvůli aféře s průmyslovou solí v jídle. Výsledky testů jsou zatím v pořádku a naměřené hodnoty odpovídají tomu, co je napsáno na obalu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Česku se testuje polská sůl i potraviny s obsahem soli | Zdroj: ČTK

„Potravinářská inspekce odebrala masné a pekařské výrobky dovezené z Polska, a také kořenící směsi. Na žádném ze vzorků, které jsme dosud zanalyzovali, se neprokázala žádná nežádoucí kontaminace,“ říká za inspektory Michal Spáčil.

Naměřené hodnoty podle něj naprosto odpovídaly právním předpisům nebo deklaracím na obalech potravin. „Potravinářská inspekce dál odebírá vzorky. Další výsledky by měly být k dispozici koncem příštího týdne,“ dodal Spáčil.

O testování soli v potravinářském průmyslu rozhodl šéf veterinární správy Milan Malena kvůli aféře s používáním technické soli v polském potravinářském průmyslu.

Eliška Pilařová, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme