Inspirace potížistou Kadlecem: Chovanec chce větší pravomoci policie při zabavování řidičáků

Ministr vnitra Milan Chovanec z ČSSD chce širší pravomoci policie při zabavování řidičských průkazů. Ten smějí policisté řidičům odebrat pouze na místě deliktu. V budoucnu by to mohlo jít i dodatečně, třeba když důvody k zabavení průkazu vyplynou z vyšetřování. Chovance ke změně inspiroval případ expolicisty Karla Kadlece, který způsobil už tři nehody a o řidičské oprávnění přesto nepřišel.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Milan Chovanec

Milan Chovanec | Foto: Filip Jandourek

„V současné době jednáme s ministerstvem dopravy. Chtěli bychom, aby policie, pokud se dozví následně skutečnosti, které ji opravňují řidičák odebrat, aby to bylo možné. Uvidíme, jestli to půjde bez změny zákony, nebo změní ministerstvo dopravy svoji výkladovou praxi,“ řekl Chovanec.

Kadlec stále za volantem

Podle něj se to už expolicisty Kadlece týkat nebude. „On teď do té doby, než soud pravomocně rozhodne o odebrání řidičského průkazu, byť je to hrozně paradoxní, může řídit motorové vozidlo,“ doplnil ministr vnitra.

Kadlece už za první z jeho tří nehod soud nepravomocně potrestal osmiměsíční podmínkou a zákazem řízení na dva a půl roku. Kauzu bude ve středu řešit odvolací soud. Expolicista ale nejspíš skončí u soudu i kvůli další své nehodě na pražských Vinohradech.

Podle vyšetřovatelů tam pod vlivem alkoholu a léků naboural 29 zaparkovaných aut. Na konci srpna Kadlec boural zatím naposledy, poškodil přitom další dvě auta. Tuto nehodu řeší pražský magistrát.

Přísnější postup včetně dodatečného zabavení řidičského průkazu by vůči pachatelům vážnějších dopravních deliktů přivítal i poslanec sněmovního podvýboru pro dopravu Jan Zahradník z ODS.

Evelyna Kulíšková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme