Integrovaný registr znečišťování zpřístupní informace o kvalitě životního prostředí

Ministerstvo životního prostředí ode dneška zpřístupňuje webové stránky Integrovaného registru znečišťování. Budeme tak moci zjistit, jaké toxické látky a v jakých koncentracích vypouštějí průmyslové podniky do vzduchu, do vody nebo do půdy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Elektrárna Ledvice | Foto: Jan Rosenauer

"Integrovaný registr znečišťování bude volně dostupný na internetu na webových stránkách Integrovaného registru znečištění. Lidé si mohou informace vyhodnocovat. Nejdůležitější je, že si sami mohou zjistit, jaké toxické látky jsou v jejich okolí vypouštěny do životního prostředí, a následně se mohou bránit," řekl Českému rozhlasu o možnostech webu Marek Jehlička, mluvčí sdružení Arnika.

Co dalšího je v registru k nalezení doplňuje Jan Maršálek z ministerstva životního prostředí: "Lidé tam najdou konkrétní údaje o znečištění životního prostředí způsobené konkrétními podniky. Kromě toho kompletní informace týkající se Integrovaného registru znečišťování."

Jan Maršálek Českému rozhlasu vysvětlil i jaké podniky budou muset údaje do registru dodávat: "Je to stanoveno na základě množství vypouštěných látek. V tuto chvíli jsou v registru podniky, které překročily zadané míry. Ten, kdo znečišťuje nad úroveň zadaného takzvaného hmotnostního prahu, je povinen ohlašovat do registru."

Ondřej Černý, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme