Internetové stránky ODS na několik hodin ovládli hackeři

Oficiální stránky ODS změnily přes noc tvář. Hackeři na ně umístili protest proti smlouvě ACTA, která má chránit duševní vlastnictví na internetu, bojovat proti šíření nelegálních kopií a padělků.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Klávesnice. Ilustrační foto. | Foto: Tomáš Adamec

Aktivisté hlásící se k hnutí Anonymous smlouvě vyčítají, že omezí svobodu internetu. Podle nich staví zájmy vybraných mediálních korporací nad práva člověka.

Internetové stránky nejsilnější vládní strany nejsou jediné, které kvůli dohodě aktivisté napadli - už minulý týden zablokovali web vlády a Ochranného svazu autorského. Včera pak odpojili internetové stránky Poslanecké sněmovny.

Česko se k mezinárodní dohodě připojilo s dalšími 21 zeměmi Evropské unie minulý týden. Začne platit, až ji ratifikuje parlament.

Mezinárodní smlouva ACTA na ochranu duševního vlastnictví, jejímž cílem má být aktivní potírání organizovaného porušování autorských práv a padělatelství, však vzbuzuje kontroverze. Podle odpůrců neproběhla dostatečná veřejná diskuse na dané téma. Dokument podle nich omezuje svobodu globální výměny informací a zavádí cenzuru.

Jana Zemanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme