VIDEO: Kde je zdrcující audit? ptal se Babiš ve sněmovně. Žádné peníze se podle něj vracet nebudou

Premiér Andrej Babiš (ANO) ve čtvrtek odmítl, že by poškodil zájmy České republiky. Uvedl to během interpelací v Poslanecké sněmovně. Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) se ho ptala v souvislosti se dvěma předběžnými audity o střetu zájmů, které tento a minulý týden poslala do Česka Evropská komise.

Video Praha (Aktualizováno: 16:28 6. 6. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Žádný střet zájmů nemám, protože jsem postupoval podle lex Babiš, který jste vy prosadili,“ řekl Babiš poslancům.

VIDEO: Nejsem ve střetu zájmů, tvrdí Toman. Fond firmám jeho rodiny a Agrofertu stopne dotace

Číst článek

Podle Babiše tu byla v posledních dnech opozicí a médii navozena atmosféra hysterie, že se budou peníze z dotací vracet. „Média říkala, že je tu zdrcující audit. Kde je zdrcující audit?“ ptal se premiér a dodal, že se žádné peníze vracet nebudou.

Na přímou otázku Pekarové Adamové, zda by v případě prokázání střetu zájmů a nutnosti vrátit dotace odstoupil z funkce premiéra, neodpověděl. Odmítl ale, že by kvůli němu došlo k poškození zájmů České republiky.

Druhý audit se podle ministerstva zemědělství týká 12 projektů v hodnotě 63 milionů korun. Tyto peníze byly podle Babiše poskytnuty v souladu s pravidly. „Pokud by teoreticky došlo k chybě, musí se zodpovídat ti, kdo je (dotace) poskytli,“ dodal Babiš.

Babiš také obvinil „demokratické tradiční strany“ z toho, že „připravily stát o 35 miliard korun“. „Vážení daňoví poplatníci, toto jsou peníze, o které jste definitivně přišli,“ uvedl s tím, že se těší, až o těchto penězích bude jednat vláda.

„Je otázka, jestli ti, kteří byli u toho, jsou ochotni odejít z politiky. Jeden vám teď našeptával,“ řekl, odkazujíce na Miroslava Kalouska (TOP 09).

Jiří Lacina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme