Viceprezidentkou Interpolu pro Evropu se stala Šárka Havránková. Bude zastupovat padesát zemí

Novou viceprezidentkou pro Evropu mezinárodní policejní organizace Interpol se na příští tři roky stane plukovnice Šárka Havránková z Policejního prezidia ČR. Organizace to uvedla na twitteru. Mluvčí českého Policejního prezidia Kateřina Rendlová řekla, že do vedení Interpolu se česká policistka postaví poprvé.

Aktualizováno Santiago de Chile/Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Do nové funkce Havránkovou v pátek zvolilo Valné shromáždění Interpolu, hlasovalo pro ni 135 států ze 141 přihlášených.

„Pro českou policii to je rozhodně obrovský úspěch, protože je to poprvé v historii, co se něco takového povedlo. Je to pro nás opravdu velká čest,“ řekl policejní prezident Jan Švejdar.

Šárka Havránková právě přesvědčivě zvítězila ve volbě na post viceprezidenta INTERPOLu. Pro českou policii je to obrovská pocta a důkaz toho, že práce našich policistů má odezvu na mezinárodní scéně. Je to historický okamžik a čest pro celou Českou republiku!

15:18 – 18. 10. 2019

33 158

Havránková dosud zastávala pozici vedoucí odboru mezinárodní policejní spolupráce policejního prezidia. Švejdar uvedl, že ve své funkci v Česku zůstane, více povinností však bude mít v Interpolu.

Plukovnice ve funkci nahradí Rusa Alexandra Prokopčuka, který se loni v listopadu neúspěšně ucházel o pozici prezidenta Interpolu. Organizace má tři viceprezidenty, jedním z nich nyní bude Havránková.

Interpol je největší mezinárodní policejní organizací. Byl založen za účelem výměny informací o mezinárodně působících zločincích i o trestné činnosti a teroristických akcích v členských zemích. Česká republika se stala jeho členem v září roku 1993. Sídlo organizace je ve francouzském Lyonu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme