Paralympionik Povýšil kandiduje v eurovolbách. Na vnitro ho ale nepustili, kvůli invalidnímu vozíku

Ostraha v pondělí nepustila paralympijského sportovce Jana Povýšila na losování volebních čísel pro strany a hnutí, které kandidují do europarlamentu. Povýšil ve volbách kandiduje za hnutí Evropa společně. Ochranka ho do budovy ministerstva vnitra nepustila, protože byl na invalidním vozíku. Provozní řád totiž vozíčkářům dovoluje pouze omezený pohyb v budově, jak uvedla mluvčí rezortu Hana Malá.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Plavec Jan Povýšil | Foto: Matěj Pálka | Zdroj: Český rozhlas

Mluvčí ministerstva Hana Malá vysvětlila, že do budovy nemůžou vozíčkáři, protože to zakazuje provozní řád. Povýšilovi, který kandiduje za hnutí Evropa společně, se zároveň omluvila.

ANO půjde do eurovoleb s číslem 30. Sociální demokracie má sedmičku, ODS pětku

Číst článek

„Omlouváme se panu Povýšilovi za nepříjemnosti s nevpuštěním do budovy ministerstva vnitra. Bohužel provozní řád této výškové budovy umožňuje z evakuačních důvodů vstup vozíčkářů pouze do přízemí. Zmocněnce politického hnutí Evropa společně jsme předem informovali, situaci jsme však v tomto případě řešit jinak nemohli,“ vysvětluje mluvčí rezortu Hana Malá.

Jan Povýšil ale nařízení rezortu považuje za nesmyslné. „To není o jednom nepřístupném domě, ale principiálně jde o nějakou dostupnost, která se týká voleb nebo vůbec účasti na politickém životě. Případně i dalších záležitostí,“ říká.

„Kdybych například chtěl založit občanské sdružení nebo politickou stranu, tak bych sem (do budovy ministerstva vnitra – pozn. red.) musel stejně. A přece jenom bych to chtěl řešit sám,“ dodává.

Jiří Svatoš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme