Irácké děti by na léčení mohly jezdit dál

Irácké děti by se v České republice mohly léčit i nadále. Dosud to vypadalo, že s koncem působení nemocnice v Basře skončí i tento program pomoci. Ministerstvo vnitra ale teď hledá způsob, jak zajistit zázemí pro jeho pokračování. Mluvčí Ministerstva vnitra Marie Masaříková ale potvrdila, že resort se snaží najít podmínky pro další spolupráci v této oblasti. "V tuto chvíli se musí zjistit způsob, jakým by mohl dál pokračovat dovoz dětí do České republiky, protože je třeba zjistit, jakým způsobem by bylo vytvořeno zázemí v Iráku."

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

irácké děti s maminkou | Foto: Jiří Hošek

Na léčbu dětí vláda vyčlenila 7 milionů korun. Podle mluvčí ministerstva Marie Masaříkové částku využilo 18 dětských pacientů. "Ve velké většině se jednalo o operace srdce. Jeden chlapeček, kterému byl zhruba 1 rok, se hned v počáteční fázi musel vrátit do Iráku, aniž by operace proběhla, protože byl na operaci velmi malý. Tam se jednalo o nemoc močového měchýře."

Markéta Kaclová, Štěpánka Čechová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme