VIDEO: Okamura bude na všech billboardech, já jen na některých, řekl lídr kandidátky SPD Ivan David

Jak si hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura představuje budoucnost Evropské unie? S čím bude kandidovat do Evropského parlamentu? A bude po zkušenostech s brexitem prosazovat odchod České republiky z Unie? Hostem Dvaceti minut Radiožurnálu byl někdejší sociálnědemokratický ministr zdravotnictví a nynější lídr SPD pro květnové eurovolby Ivan David.

Dvacet minut Radiožurnálu Praha (Aktualizováno: 17:30 5. 3. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomio Okamura sice usiluje o hlasy voličů z posledního místa kandidátky, podle slov Davida ale „bude na všech billboardech“, zatímco on pouze na některých.

Ivan David také poznamenal, že předseda hnutí na kandidátku nechtěl, přesvědčili ho až spolustraníci.

„To vyjádření je pochopitelně problematické. Nerozumím tomu, nechápu to. Nevím, co je za tím,“ uvedl David k pátečnímu vyjádření prezidenta Miloše Zemana, že v eurovolbách bude volit ČSSD.

Bývalý ministr zdravotnictví z vlády Miloše Zemana v letech 1998 až 2002 Ivan David se na prvním místě kandidátky objevil minulý týden, kdy ji hnutí zveřejnilo.

David už za SPD kandidoval loni v říjnu do Senátu v obvodu Praha 12, získal tehdy 5,5 procenta a skončil pátý. Senátorem byl v tomto obvodu zvolen Pavel Fischer (nestraník).

Eurovolby 2019 | Výsledky Eurovoleb 2014 ve vaší obci:

Tomáš Pancíř, rez Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme