Ivan Fuksa: Ztrátové České aerolinie by mohly přijít do konkurzu

České aerolinie by mohly přijít do konkurzu - v pořadu 20 minut Radiožurnálu to řekl první náměstek ministra financí Ivan Fuksa. Firma vykazuje ztrátu kolem 2 miliard korun, její odbory nesouhlasí se snížením platů a zmrazením benefitů výměnou za odchod vedení. Piloti místo toho vyhlásili neomezenou stávkovou pohotovost.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ivan Fuksa a moderátor Martin Veselovský | Foto: Petra Čechová

Pokud se neobjeví vhodná nabídka, která by firmu vyvedla z červených čísel, náměstek Fuksa připouští, že by privatizace ztrátových aerolinek mohl dokončit insolvenční správce:

"Běží tu privatizace. Je otázka, jestli se skutečně najde dobrá nabídka, kterou vláda přijme, a za několik týdnů budeme znát nového majitele ČSA. Nový majitel si restrukturalizaci už udělá sám. Druhá varianta, o které se hovořilo, druhý krizový scénář, a to je konkurz! Pak, holt, privatizaci bude dělat správce konkurzní podstaty," připomněl Fuksa.

Dvacet minut Radiožurnálu
Rozhovor s hlavním aktérem významné události uplynulých hodin vysílá Radiožurnál od pondělí do pátku od 17.30 (před večerními Ozvěnami dne) a v repríze po Stalo se dnes ve 21.30 hodin. Helena Šulcová a Martin Veselovský si zvou osobnosti politiky, ale i vědy, kultury či sportu. Připomínky a náměty k pořadu posílejte na adresu 20minut@rozhlas.cz.
Záznam pořadu najdete v RÁDIU NA PŘÁNÍ.

Martin Veselovský, Radek Pavlovič Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme