Ivan Langer se chce znovu ucházet o místo ve vedení olomoucké ODS, regionální sněm se musí opakovat

Výkonná rada ODS v sobotu zrušila zvolení bývalého ministra vnitra Ivana Langera do regionální rady strany v Olomouckém kraji. Předseda krajského sdružení strany Michal Zácha řekl, že v případě Langerova zvolení šlo o formální pochybení olomoucké oblasti a krajská organizace to netušila. Sněm se bude muset opakovat. Langer Radiožurnálu v neděli v SMS zprávě napsal, že je připravený se o post ve vedení znovu ucházet.

Olomouc Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Právník a bývalý politik Ivan Langer | Foto: Petr Topič / MAFRA | Zdroj: Profimedia

„Olomouc neměla platné delegáty, vypršel jim mandát. Bude muset být nový regionální sněm,“ řekl v neděli Zácha Radiožurnálu. Minulý sněm byl podle něj zneplatněn, jako by se vůbec nekonal. „Svolám vedení regionu a budeme situaci řešit. Napáchalo to velké problémy,“ uvedl dále Zácha, podle kterého však situace nevznikla kvůli Langerovi a šlo o formální pochybení.

Z Ivana Langera je opět řadový člen. Výkonná rada ODS zrušila jeho zvolení do krajského vedení

Číst článek

Místopředseda regionálního sdružení ODS Martin Major nepředpokládá, že by jeho nové výsledky byly odlišné od těch původních. „Já si nemyslím, že důsledkem tohoto pochybení by došlo ke změně výsledků,“ uvedl pro Radiožurnál.

Názor předsedy

Předseda poslanců ODS Zbyněk Stanjura v nedělních Otázkách Václava Moravce České televize zdůraznil, že výkonná rada by postupovala stejně i v případě pochybení v jiném kraji.

Doufá ale, že Langer i delegáti budoucího stranického sněmu v Olomouci budou reflektovat kritický názor předsedy ODS Petra Fialy na Langerovu volbu a podle něj se zachovají.

Langera, který z vysoké politiky odešel po neúspěchu ve sněmovních volbách v roce 2010, byl do vedení olomoucké krajské organizace zvolen začátkem března. Měl straně pomoci například s organizací předvolebních kampaní. Langer tehdy řekl, že jeho zvolení do regionální rady olomoucké ODS „v žádném případě není start směrem k veřejným funkcím“.

„Pro mě je teď absolutní priorita a jediná ambice dát k dispozici svoje zkušenosti, protože věřím, že máme potenciál dělat lepší výsledky, a to nejen tady na úrovni kraje, ale snad i celorepublikově,“ komentoval své zvolení Langer.

Anna Horáčková, lac, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme