‚Může být přínosný, má zkušenosti.‘ Regionální sněm schválil Ivana Langera do vedení olomoucké ODS

Bývalého místopředsedu ODS a ministra vnitra Ivana Langera zvolil v pondělí regionální sněm občanských demokratů do vedení krajské organizace v Olomouckém kraji. Potvrdil to předseda regionální rady Michal Zácha. Langer se ve vysoké politice přestal angažovat po neúspěchu ve sněmovních volbách v roce 2010.

Olomouc (Aktualizováno: 23:05 4. 3. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ivana Langera zvolil regionální sněm ODS do vedení krajské organizace (ilustrační foto) | Foto: Jana Přinosilová | Zdroj: Český rozhlas

Dvaapadesátiletého Langera do regionální rady ODS v Olomouckém kraji navrhlo oblastní sdružení ODS v Olomouci.

„Ivan Langer se stal řadovým členem regionální rady. Není to žádná politická funkce. Je to manažerská funkce. Ivan Langer nekandiduje do žádné politické funkce ani na obci, ani na kraji, ani v celostátní politice,“ popsal předseda olomouckého oblastního sdružení ODS a náměstek primátora Martin Major (ODS).

Potřeboval jsem si dokázat, že umím žít bez státu, říká bývalý politik Ivan Langer

Číst článek

Langer má podle Majora velmi dobré manažerské schopnosti, které může olomoucká ODS zužitkovat například před nadcházejícími krajskými i parlamentními volbami.

„Myslím, že nám může být přínosný. Ivan Langer byl předsedou celostátního volebního štábu, takže s volebními kampaněmi má dalekosáhlé zkušenosti. Takže věříme, že využijeme tohoto jeho potenciálu,“ dodal Major.

„Pro mě je teď absolutní priorita a jediná ambice dát k dispozici svoje zkušenosti, protože věřím, že máme potenciál dělat lepší výsledky – a to nejen tady na úrovni kraje, ale snad i celorepublikově,“ oznámil během večera Langer.

Jako člen regionální rady chce zúročit své zkušenosti s fungováním politické strany i organizace předvolebních kampaní na celostátní úrovni. „Mám za sebou přinejmenším tři úspěšné kampaně,“ dodal.

Kauza Vidkun

Langer byl v letech 1998 až 2002 a 2004 až 2010 místopředsedou strany, od června 1996 do voleb v roce 2010 i poslancem. Od září 2006 do května 2009 byl Langer v obou vládách Mirka Topolánka ministrem vnitra.

Přehled tisku: do Česka se vrací nakažlivé nemoci, do politiky zase Ivan Langer

Číst článek

Po neúspěchu ve volbách v červnu 2010, kdy se nedostal do sněmovny a následně skončil i ve vedení strany, se z vysoké politiky stáhl. V listopadu 2012 se ještě neúspěšně pokoušel o zvolení do výkonné rady ODS.

V roce 2015 policie při akci Vidkun Langera několik hodin vyslýchala. Kriminalisté ho zadrželi s dalšími lidmi, které prověřují pro údajnou korupci a zneužití pravomocí. Policisté při domovní prohlídce v bytě bývalého ministra vnitra zabavili dokumenty a počítač.

Langerovy dokumenty ale podle advokátní komory souvisely s výkonem jeho advokátní praxe, komora je odmítla kriminalistům vydat. Langer však nepatří mezi čtyři obviněné ve zmíněné kauze Vidkun.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme