Policie navrhla obžalovat chomutovského soudce Nováka. Kriminalisté ho viní z přijetí úplatku

Policie navrhla obžalovat chomutovského soudce Ivana Nováka a advokáta Josefa Douchu. Informaci potvrdil Právu a Mladé frontě Dnes okresní státní zástupce v Lounech Radim Dragoun. Kriminalisté Národní centrály proti organizovanému zločinu případ vyšetřovali téměř dva roky. Novák čelí obvinění z přijetí úplatku, Doucha z úplatkářství.

Chomutov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ivan Novák | Foto: zdroj: ČT24

Soudce Novák je obviněn z toho, že přijal úplatek od advokáta Douchy. Kriminalisté tvrdí, že Novák za peníze předčasně propustil z vězení Douchova klienta, podnikatele Tomáše Malinu, jenž si odpykával trest za závažnou hospodářskou kriminalitu. Podle Mladé fronty DNES by o podání obžaloby mělo státní zastupitelství rozhodnout v řádu týdnů.

Policie oba muže zadržela a obvinila v březnu 2016. Novák je dočasně zproštěn výkonu funkce. Nejvyšší správní soud se na základě podnětu předsedy ústeckého krajského soudu Luboše Dörfla zabýval již v roce 2016 návrhem na Novákovo kárné potrestání.

Kárné řízení ale nakonec přerušil právě proto, že Novák je v téže věci trestně stíhán. Pokud by trestní řízení skončilo bez postihu, mohl by se NSS teoreticky znovu začít zabývat kárnou žalobou.

Novákovi hrozí až deset let vězení, Douchovi až šest let, uvedlo již dříve státní zastupitelství.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme