Ivan Přikryl odmítá nařčení ze spolupráce se Státní bezpečností

Kandidát na šéfa Úřadu vlády Ivan Přikryl, o jehož jmenování do funkce má vláda rozhodnout ve středu, popřel, že by spolupracoval s komunistickou Státní bezpečností. Na mimořádné tiskové konferenci prohlásil, že má negativní lustrační osvědčení, které musel předložit už loni, kdy se stal náměstkem ministra pro místní rozvoj.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ivan Přikryl | Zdroj: ČTK

Spis komunistické policie, podle něhož měl působit jako důvěrník s krycím jménem Právník, nepovažuje Přikryl za hodnověrný důkaz. Varuje před rizikem veřejného posuzování podobných záležitostí:

"Pakliže má být někdo osočován či trestán, musí tady být prostředky důkazní. Já jsem nikdy žádný protokol nepodepsal a také bych to neučinil. Proto nepovažuji tyto důkazy za hodnověrné, neboť Státní bezpečnost si mohla o mě jako o vás každém napsat, co považovala za vhodné."

O svém spisu už Přikryl informoval premiéra Jiřího Paroubka. Před hlasováním o tom, zda se má stát šéfem Úřadu vlády, předloží dokument i ministrům.

Milada Richterová, Marián Vojtek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme