Ivo Ištvan v Radiožurnálu: Nejvyšší státní zástupkyně by měla odstoupit

Státní zástupce Ivo Ištvan otevřeně prohlásil, že jeho nadřízená, nejvyšší státní zástupkyně Renata Vesecká by měla odstoupit. Bývalý vrchní státní zástupce v Olomouci Ištvan už dříve ostře kritizoval postup Renaty Vesecké při vyšetřování kauzy někdejšího vicepremiéra a předsedy KDU-ČSL Jiřího Čunka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

publicistika Radiožurnálu

publicistika Radiožurnálu | Foto: Jan Rosenauer

Ivo Ištvan v dnešním pořadu 20 minut Radiožurnálu řekl, že nevěří v důvěryhodnost nejvyšší státní zástupkyně, a proto by podle něj měla ze svého místa odejít.

"Tak, já se domnívám, že ano. Paní doktorka Vesecká moji důvěru - jako Ivo Ištvana - rozhodně nemá. Zdůrazňuji, že skutečně každý státní zástupce musí být důvěryhodný, protože kážeme-li vodu, nemůžeme pít víno. Samozřejmě zase posluchači, veřejnost ví, který státní zástupce nakolik je důvěryhodný a nakolik důvěryhodný není," řekl Ištvan Radiožurnálu.

Dvacet minut Radiožurnálu
Rozhovor s hlavním aktérem významné události uplynulých hodin vysílá Radiožurnál od pondělí do pátku od 17.30 (před večerními Ozvěnami dne) a v repríze po Stalo se dnes ve 21.30 hodin. Helena Šulcová a Martin Veselovský si zvou osobnosti politiky, ale i vědy, kultury či sportu. Připomínky a náměty k pořadu posílejte na adresu 20minut@rozhlas.cz. Záznam pořadu najdete v RÁDIU NA PŘÁNÍ.

Martin Veselovský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme