Kauza pražského úředníka podezřelého z korupce končí. Státní zástupkyně potvrdila odložení případu

Kauza bývalého úředníka pražského magistrátu podezřelého z korupce je u konce. Informuje o tom ve středu deník Právo. Policie více než rok prověřovala Iva Matese, který byl na magistrátu specialistou na reklamu. Čelil podezření z braní úplatku od společnosti BigBoard, která je jedničkou na českém trhu s venkovní reklamou.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: Český rozhlas

V případu spojeném se společností BigBoard se podle státní zástupkyně Prahy 1 Zuzany Beňové nepodařilo nashromáždit dostatek důkazů.

„Po prostudování trestního spisu jsem shledala usnesení policejního orgánu, který věc odložil, důvodným,“ řekla Právu.

„I přes opatření řady důkazů se nepodařilo prokázat v míře potřebné pro zahájení trestního stíhání konkrétní osoby všechny znaky skutkové podstaty trestného činu přijetí úplatku či jiného trestného činu,“ dodala.

Policie už loni v prosinci případ jednou odložila. Dozorující státní zástupkyně Beňová ale tehdy policii případ vrátila k došetření. Policisté ale případ znovu odložili, jejich rozhodnutí nyní potvrdila i státní zástupkyně.

Bývalý pražský úředník Ivo Mates používal několik let auto značky Volvo, které patřilo firmám právě kolem společnosti BigBoard. Ta má s Prahou uzavřené desítky smluv o pronájmu reklamních ploch. A Mates byl na řadě z nich uvedený jako kontaktní osoba, uvedl již dříve deník Právo.

Skupina BigBoard ale jakékoliv spojení s autem odmítala. Podobně se k tomu postavil také magistrát. Jenže Mates měl s vozem nehodu v roce 2016 a z dokumentů, které má Právo k dispozici, vyplývá, že auto vlastnila právě firma BigBoard. Mates po nehodě z funkce na magistrátu odešel.

nk, aku Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme