Policie podruhé odložila případ úředníka podezřelého z korupce. Rozhodnutí dostala státní zástupkyně

Policie po déle než roce prověřování znovu odložila případ bývalého pražského úředníka podezřelého z korupce. Zjistil to deník Právo. Ivo Mates, který byl na magistrátu specialistou na reklamu, čelil podezření z braní úplatku od společnosti BigBoard. Ta je jedničkou na českém trhu s venkovní reklamou. Policisté ale úředníkovu vinu neprokázali.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: Český rozhlas

Bývalý pražský úředník Ivo Mates několik let používal auto značky Volvo, které patřilo firmám právě kolem společnosti BigBoard. Ta má s Prahou uzavřené desítky smluv o pronájmu reklamních ploch. A Mates byl na řadě z nich uvedený jako kontaktní osoba, píše deník Právo.

Skupina BigBoard ale jakékoliv spojení s autem odmítla. Podobně se k tomu postavil také magistrát. Jenže Mates měl s vozem nehodu v roce 2016 a z dokumentů, které má Právo k dispozici, vyplývá, že auto vlastnila právě firma BigBoard. Mates po nehodě z funkce na magistrátu odešel.

Policie případ údajné korupce odložila už podruhé. Ke stejnému závěru jako teď došli kriminalisté už loni v prosinci. Dozorující státní zástupkyně Zuzana Beňová z Prahy 1 ale tehdy policii případ vrátila k došetření. To může udělat po prostudování spisu i teď. Podrobnosti v deníku Právo.

aku Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme