Zemřel bývalý šéf rozvědky a velvyslanec v Izraeli Ivo Schwarz, bylo mu 54 let

Ve věku 54 let v pondělí zemřel bývalý šéf rozvědky a někdejší velvyslanec v Izraeli Ivo Schwarz, několik let působil i u policie. O jeho úmrtí v úterý na twitteru informoval ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD).

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ivo Schwarz

Ivo Schwarz | Zdroj: Profimedia

Schwarz byl z dosavadních osmi ředitelů ÚZSI od vzniku samostatného Česka nejdéle působícím. V čele rozvědky stál sedm let. Předtím také pracoval několik let u cizinecké policie.

Ivo Schwarz vystudoval ekonomiku na Vysoké škole strojní a elektrotechnické v Plzni. Po studiu pracoval na přelomu 80. a 90. let nejprve jako ekonom v Kovohutích Rokycany. V roce 1991 začal pracovat u cizinecké policie a následně vystudoval obor Bezpečnostní služby na Policejní akademii v Praze.

K civilní rozvědce nastoupil roku 1999. Nejprve zastával post ředitele odboru zahraničních styků a později se stal náměstkem ředitele. V roce 2007 byl jmenován ředitelem ÚZSI a v této funkci byl až do roku 2014. V roce 2013 ho prezident Miloš Zeman jmenoval brigádním generálem.

Po odchodu z čela rozvědky se Schwarz stal českým velvyslancem v Izraeli. Na tomto postu ho loni v říjnu vystřídal bývalý ministr obrany a zahraničí Martin Stropnický (ANO).

O jeho úmrtí v pondělí informoval poslanec Evropského parlamentu za KDU-ČSL Tomáš Zdechovský. „Dnes večer zemřel náš kamarád, bývalý šéf ÚZSI a velvyslanec Ivo Schwarz. Zemřel spravedlivý a čestný člověk, věrný naší vlasti,“ napsal Zdechovský.

Úmrtí bývalého velvyslance potvrdil na twitteru i ministr vnitra Jan Hamáček. „Upřímnou soustrast všem jeho blízkým,“ vzkázal.

dbr, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme