IVVM: Volby do sněmovny by vyhrála čtyřkoalice

ČSSD sice v minulých dnech propadla v krajských a senátních volbách, pokud by se ale nyní konaly volby do Poslanecké sněmovny, svůj hlas by ji podle Institutu pro výzkum veřejného mínění dalo 22 procent lidí. Vítězem voleb by se přesto podle IVVM stala čtyřkoalice - součet hlasů pro její jednotlivé strany s hlasy těch, kteří spontánně v průzkumu odpověděli, že by volili čtyřkoalici, by podle IVVM činil 25,5 procenta.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Třetí nejvyšší preference má ODS - 21 procent, čtvrtá KSČM má 16 procent hlasů. Voleb by se zúčastnilo 63 procent lidí; kolem tohoto čísla se volební účast pohybuje dlouhodobě. Nejvyšší ochotu přijít k volbám tradičně projevují voliči ODS, a to 81 procent. Preference ODS jsou také dlouhodobě stabilní - mezi 21 a 24 procenty.

Výsledky průzkumu, které se týkají čtyřkoalice, odpovídají výsledkům nynějších voleb do krajských zastupitelstev a do Senátu - čtyřkoalice drtivě zvítězila v senátních volbách, kde zvítězila v 17 volebních obvodech z 27, ve volbách do krajů je druhá za ODS. Občanští demokraté získali v senátních volbách osm křesel z 27, ČSSD jen jedno a komunisté žádné.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme