J. Fabiánová třetí ženou v Česku s doživotním trestem

Devětatřicetiletá Jaroslava Fabiánová stráví patrně zbytek života ve vězení. Za zavraždění dvou mužů jí dnes odvolací pražský vrchní soud potvrdil doživotní trest. Fabiánová, která byla už v minulosti odsouzena za smrt dvou jiných mužů, se tak stala třetí ženou s nejvyšším trestem v České republice.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

justice | Foto: Alena Palečková | Zdroj: AFP

Fabiánová podle rozsudku loni zavraždila nejméně šesti údery do hlavy, zřejmě sekáčkem, čtyřiaosmdesátiletého Augustina Kůru a osmatřiceti ranami hrotnatým nástrojem jednatřicetiletého Richarda Sýkoru.

Proti dnešnímu verdiktu se už nemůže odvolat, mohla by jen podat dovolání k Nejvyššímu soudu.

Kůra se s Fabiánovou seznámil loni na konci května a pozval ji k sobě do bytu. Žena tvrdí, že chtěl udělat dobrý skutek a pomoci jí zaplatit nájem. Sundal proto ze zdi několik svých obrazů, sám je vyřezal z rámů a dal jí je. Na nástroji, kterým byla plátna vyřezána, se však našly jen pachové stopy Fabiánové.

Richard Sýkora potkal Fabiánovou o dva měsíce později. Obžalovaná přiznala, že byla u něj doma, a když se šel koupat, ukradla mu video, fotoaparát a kazety. Ani jeho ale prý nezabila. Usvědčujícím důkazem bylo, že se za nehty oběti našla Fabiánové DNA.

Fabiánová poprvé vraždila už v sedmnácti letech. Tehdy podle soudu umlátila a ubodala muže ze severních Čech. Byla za to nejprve odsouzena na sedm let, protože ale byla mladistvá, Nejvyšší soud verdikt zrušil a trest jí snížil na 4,5 roku.

Po propuštění z vězení se nechávala příležitostně zaměstnat, většinou ale lákala muže na prostituci, uspávala je a okrádala. Jednomu cizinci se stalo setkání s ní osudným. Nalákala ho do svého bytu a namíchala mu uspávací drink. Muž usnul, ale protože byl kardiak, droga ho ve spánku zabila.

Byla odsouzena k desetiletému odnětí svobody a šla do vězení. Když si odpykala dvě třetiny trestu, byla v roce 2001 podmínečně propuštěna. Trestnou činnost však páchala dál. U Obvodního soudu pro Prahu 9 čelí obžalobě z loupeže - údajně uspala majitele autobazaru a ukradla mu dvě auta.

Milan Kopp, Naděžda Hávová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme