J. Kavan hovořil se S. Coffeym o protikubánské rezoluci

Ministr zahraničí Jan Kavan jednal se současným šéfem amerického velvyslanectví v Praze Stevenem Coffeym o českém návrhu rezoluce o porušování lidských práv na Kubě. Podle mluvčího ministerstva zahraničí Aleše Pospíšila si oba diplomaté bez prostředníků vyložili svoje stanoviska.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Českému rozhlasu Pospíšil řekl, že Kavan se s šéfem americké ambasády v Praze shodl v tom, že průběh příprav letošní protikubánské rezoluce média zbytečně dramatizují. Další jednání o konečné podobě dokumentu by podle něj měla pokračovat spíše v tichosti, mimo každodenní pozornost sdělovacích prostředků.

Problémy při přípravě letošní rezoluce OSN o nedodržování lidských práv na Kubě bude ministr Kavan muset vysvětlit ve sněmovně. Některým zákonodárcům se totiž nelíbí, že návrh rezoluce komplikuje vztahy mezi Českou republikou a Spojenými státy. Znepokojení vyjádřil o víkendu také americký ministr zahraničí Colin Powell. Jan Kavan prosazuje, aby rezoluce obsahovala i kritiku ekonomických sankcí, které vůči Kubě uplatňují Spojené státy.

Jaroslava Malínská, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme