J. Kavan hovořil se S. Coffeym o protikubánské rezoluci

Ministr zahraničí Jan Kavan jednal se současným šéfem amerického velvyslanectví v Praze Stevenem Coffeym o českém návrhu rezoluce o porušování lidských práv na Kubě. Podle mluvčího ministerstva zahraničí Aleše Pospíšila si oba diplomaté bez prostředníků vyložili svoje stanoviska.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Českému rozhlasu Pospíšil řekl, že Kavan se s šéfem americké ambasády v Praze shodl v tom, že průběh příprav letošní protikubánské rezoluce média zbytečně dramatizují. Další jednání o konečné podobě dokumentu by podle něj měla pokračovat spíše v tichosti, mimo každodenní pozornost sdělovacích prostředků.

Problémy při přípravě letošní rezoluce OSN o nedodržování lidských práv na Kubě bude ministr Kavan muset vysvětlit ve sněmovně. Některým zákonodárcům se totiž nelíbí, že návrh rezoluce komplikuje vztahy mezi Českou republikou a Spojenými státy. Znepokojení vyjádřil o víkendu také americký ministr zahraničí Colin Powell. Jan Kavan prosazuje, aby rezoluce obsahovala i kritiku ekonomických sankcí, které vůči Kubě uplatňují Spojené státy.

Jaroslava Malínská, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme