J. Paroubek: Na získání Lidového domu se podílel i další advokát

Bývalý předseda ČSSD Miloš Zeman udělal chybu, a měl by se proto straně omluvit. Prohlásil to současný šéf sociální demokracie Jiří Paroubek v souvislosti se soudním sporem mezi ČSSD a advokátem Zdeňkem Altnerem. Zeman měl totiž podepsat smlouvu, ze které pro stranu plynou sankce, kvůli kterým teď Altner na ČSSD vymáhá 19 miliard korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Paroubek | Zdroj: ČTK

Podle Paroubka ale existuje ještě další advokát, který se podílel na získání Lidového domu zpět do vlastnictví sociální demokracie, jehož honorář zdaleka nebyl tak vysoký.

"Ke svému překvapení jsem se sešel s člověkem, který mě přesvědčil na základě svých argumentů, že to byl on, kdo vysoudil významnou část toho sporu o Lidový dům, a který dostal odměnu velmi, velmi přiměřenou, spíš bych řekl, že odměnu nízkou ve vztahu k tomu, co požaduje pan doktor Altner."

ČSSD tento týden advokátovi nabídla Zdeňku Altneovi dalších 93 milionů, které by dala do notářské úschovy. Advokát se ale k věci vyjádří zítra dopoledne.

Spekulace o tom, že předsednictvo ČSSD už zahájilo přípravu k založení nové strany, a to pro případ, že by sociální demokracie skončila v konkurzu, nechtěl Paroubek komentovat.

Milan Kopp, Veronika Malá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme