J. Paroubek nepřímo vyzval D. Ratha a M. Haška k odchodu ze sněmovny

Šéf ČSSD Jiří Paroubek nepřímo vyzval budoucí hejtmany Davida Ratha a Michala Haška, aby se vzdali mandátu. Poděkoval jim za jejich práci ve sněmovních funkcích. Ztráta Michala Haška coby šéfa klubu ČSSD a Davida Ratha v čele zdravotního výboru bude podle něj pro stranu oslabením. Řekl to dnes na zasedání ústředního výkonného výboru strany v Praze.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pobavený Paroubek

Pobavený Paroubek | Foto: Khalil Baalbaki | Zdroj: Český rozhlas

Hašek, který by měl vést Jihomoravský kraj, chce opustit sněmovnu na konci roku. David Rath se rozhodne až po třech měsících: "Nějakou dobu výkon obou pozic vyzkouším. A pokud to bude nést nějaké pozitivní body, tak v tom setrvám. V tuto chvíli nemám skutečně jediný důvod, proč bych měl fungování Mirka Topolánka a Julínka ulehčit v Poslanecké sněmovně tím, že bych odtamtud odešel," řekl Rath Radiožurnálu.

Tři týdny po regionálních volbách je jasno o způsobu vlády v sedmi krajích ze třinácti. Všude dominují vítězní sociální demokraté a už v pěti krajích se na řízení krajů přímo či nepřímo podílejí i komunisté. Dosud dominantní ODS je zatím při vyjednáváních neúspěšná. Nejblíže má ke vstupu do krajské koalice v Jihočeském kraji, kde ČSSD nabídla občanským demokratům podíl na vládě.

Podrobné zpravodajství z letošních podzimních voleb naleznete na našem speciálním webu.

Milan Kopp, Monika Rybáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme