J. Stiess do vězení nepůjde

Bývalý předseda Fondu národního majetku Jan Stiess dnes opět odešel od soudu osvobozen. Podle obžaloby se při nástupu na úřad v roce 1998 prokazoval padělaným lustračním osvědčením. Obvodní soud pro Prahu 5 ho ale dnes podruhé zprostil viny v plném rozsahu. Zatímco státní zástupce se proti rozsudku okamžitě odvolal, Stiess od soudu odcházel spokojen. Českému rozhlasu řekl, že jiný výsledek ani nečekal.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

soudní síň | Foto: Justice.cz

"Mám pochybnosti o celé této aféře, když po deseti letech vzniknou aféry kolem lustračních osvědčení, které jsou vydávány čisté a prokazuje se, že tomu tak nebylo", prohlásil při odchodu Stiess. Zároveň připomněl letošní skandál se 117 neoprávněně vydanými negativními lustračními osvědčeními, která na počátku 90. let zhotovili pracovníci tehdejšího federálního ministerstva vnitra. Naznačil, že mohl být jednou z obětí.

Obžaloba Stiessovi původně kladla za vinu i to, že osvědčení padělal a v roce 1997 ho předložil při nástupu na Vysokou školu ekonomickou. V této souvislosti soud už dříve zastavil trestní stíhání z důvodu promlčení a s odvoláním na prezidentskou amnestii z roku 1998.

Marika Táborská, Jaroslav Mareš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme