J. Tvrdík: Našim chemikům nebezpečí už zřejmě nehrozí

Našim vojákům v Kuvajtu by nemělo hrozit nebezpečí. Tvrdí to ministr obrany Jaroslav Tvrdík, podle kterého jsou irácká vojska - díky pokračujícímu útoku spojenců - od základny našich chemiků příliš daleko.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaroslav Tvrdík | Foto: René Volfík

"Saddám Husajn by neměl mít raketové systémy s větším doletem než 150 kilometrů, spojenci postoupili do větší hloubky. Za této situace by se do bojového nasazení naše jednotka teoreticky neměla dostat," poznamenal ministr.

Podle Tvrdíka se bezpečnostní situace u nás od zahájení války v Iráku nezměnila a žádné konkrétní riziko teroristického útoku zemi nehrozí.

Některé krizové štáby se nebudou proto scházet tak často jako dosud. Armádní bezpečnostní opatření jsou stále na druhém ze čtyř stupňů pohotovosti, v kódu Severoatlantické aliance označovaném Bravo.

Čeští vojáci v Kuvajtu poprvé od začátku války odpočívají. Situce se totiž do značné míry uklidnila. Podle ministra obrany Jaroslava Tvrdíka by naši chemici - za jistých okolností - ani zasahovat nemuseli.

Milan Kopp, Dušan Valenta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme