Jablkoň dostal Anděla za folk, vyhrála ale Navarová

Při včerejším udílení 11. výročních cen Akademie populární hudby došlo k omylu. V žánrové kategorii folk byla v Paegas aréně předána soška Anděla skupině Jablkoň. Akademie přitom rozhodla o jiném vítězi - Zuzaně Navarové s kapelou KOA. Šéf Rady Akademie populární hudby Martin Mařan v té souvislosti nabídl rezignaci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Anděl 2001 | Foto: Akademie populární hudby

Zuzanu Navarovou dostihla zpráva o omylu akademiků na cestě do Ostravy, kam mířila se svou kapelou KOA. Na svoje dodatečné vítězství zareagovala zpěvačka výmluvně - bouřlivým smíchem.

Přehrát

00:00 / 00:00

Zuzana Navarová se směje

Zodpovědnost za fatální selhání na sebe bere předseda sekce hudebních publicistů, která žánrové ceny udělovala, Vojtěch Lindaur. "Obávám se, že v tom případě veškerý trapas padá na moji hlavu. V tuhle chvíli ještě přesně nevím, jak k tomu došlo, ale zdá se mi, že se to muselo stát v přepisu jednoho emailu na druhý email," řekl Lindaur. Dodal, že sám za sebe hodlá případ vyřešit omluvou jak Zuzaně Navarové, tak šéfovi Jablkoně Michalu Němcovi. S akademiky podle vlastních slov ještě nehovořil.

Chyba v předání ceny bude mít patrně ještě další následky. Nový prezident Akademie populární hudby Martin Mařan totiž nabídl svou rezignaci. Totéž chce doporučit i Vojtěchu Lindaurovi. Cena bude podle Mařana patrně ponechána Jablkoni a druhou zároveň dodatečně dostane Zuzana Navarová.

Vloni nastala podobná chyba při předávání ceny skupině Monkey Business. Ta byla způsobena přímým hlasování v průběhu galavečera. Letošní organizátoři chtěli těmto zmatkům předejít návratem k méně okázalé, ale prý bezpečné obálkové metodě.

Jaroslav Doleček, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme