Jablkoň dostal Anděla za folk, vyhrála ale Navarová

Při včerejším udílení 11. výročních cen Akademie populární hudby došlo k omylu. V žánrové kategorii folk byla v Paegas aréně předána soška Anděla skupině Jablkoň. Akademie přitom rozhodla o jiném vítězi - Zuzaně Navarové s kapelou KOA. Šéf Rady Akademie populární hudby Martin Mařan v té souvislosti nabídl rezignaci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Anděl 2001 | Foto: Akademie populární hudby

Zuzanu Navarovou dostihla zpráva o omylu akademiků na cestě do Ostravy, kam mířila se svou kapelou KOA. Na svoje dodatečné vítězství zareagovala zpěvačka výmluvně - bouřlivým smíchem.

Přehrát

00:00 / 00:00

Zuzana Navarová se směje

Zodpovědnost za fatální selhání na sebe bere předseda sekce hudebních publicistů, která žánrové ceny udělovala, Vojtěch Lindaur. "Obávám se, že v tom případě veškerý trapas padá na moji hlavu. V tuhle chvíli ještě přesně nevím, jak k tomu došlo, ale zdá se mi, že se to muselo stát v přepisu jednoho emailu na druhý email," řekl Lindaur. Dodal, že sám za sebe hodlá případ vyřešit omluvou jak Zuzaně Navarové, tak šéfovi Jablkoně Michalu Němcovi. S akademiky podle vlastních slov ještě nehovořil.

Chyba v předání ceny bude mít patrně ještě další následky. Nový prezident Akademie populární hudby Martin Mařan totiž nabídl svou rezignaci. Totéž chce doporučit i Vojtěchu Lindaurovi. Cena bude podle Mařana patrně ponechána Jablkoni a druhou zároveň dodatečně dostane Zuzana Navarová.

Vloni nastala podobná chyba při předávání ceny skupině Monkey Business. Ta byla způsobena přímým hlasování v průběhu galavečera. Letošní organizátoři chtěli těmto zmatkům předejít návratem k méně okázalé, ale prý bezpečné obálkové metodě.

Jaroslav Doleček, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme