V Jablonci nad Nisou se přiotrávilo 11 lidí. Z kotle v motorestu unikal oxid uhelnatý

Při úniku oxidu uhelnatého motorestu v Jablonci nad Nisou se v noci na neděli přiotrávilo 11 lidí. Osm z nich bylo hospitalizováno, jedna žena skončila v hyperbarické komoře. Únik prověřuje policie. Právní kvalifikace zatím stanovena nebyla, řekla mluvčí policie Dagmar Sochorová.

Jablonec nad Nisou (Aktualizováno: 10:00 12. 1. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sanita záchranné služby | Foto: Iveta Záleská

Záchranná služba byla v sobotu večer původně volána ke kolapsovému stavu. „Po příjezdu naše posádky okamžitě zaznamenaly, že jim začala signalizovat čidla, které mají u sebe, na vysoké CO. Takže okamžitě zalarmovali integrovaný záchranný systém,“ řekl krajský mluvčí záchranné služby Michael Georgiev.

Podle mluvčí policie bylo uvnitř 11 lidí. „Tři osoby personálu a osm hostů,“ uvedla Sochorová. Po vyšetření v nemocnici z nich v péči lékařů zůstalo osm. „Jedna žena je v hyperbarické komoře v liberecké nemocnici a sedm je hospitalizováno v Jablonci na pozorování,“ dodala Sochorová.

V motorestu zasahovali i hasiči, kteří prostory odvětrali. Zásah trval zhruba hodinu. Podle prvních informací únik způsobila závada na kotli.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme