Z Jablonce nad Nisou vyvezli už 800 tun sněhu, kalamitní stav pokračuje

Kalamitní stav v Jablonci nad Nisou vyhlášený městem ve čtvrtek ráno potrvá minimálně do pondělí. Na deponii už bylo odvezeno skoro 800 tun sněhu. V předchozích dnech nasněžilo přes půl metru sněhu, srážky jsou ale nyní už jen občasné. Přes noc do pátečního rána připadly jen tři centimetry sněhu, řekla mluvčí jablonecké radnice Markéta Hozová.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sníh v obci Smržovka v okrese Jablonec nad Nisou | Foto: Šárka Škapiková | Zdroj: Český rozhlas

„Všechny hlavní vjezdy a průtahy městem jsou volné a průjezdné,“ uvedla Hozová. V průběhu noci technické služby ručně i pomocí techniky odstraňovaly sníh ze zavalených chodníků. „Uvolňovala se rozhledová pole na křižovatkách, chodníky kolem škol a školek a tam, kde bylo volno, se uklízela parkoviště,“ řekla mluvčí.

Na deponii bylo odvezeno 797 tun sněhu. Nákladní auta ho odvážela jako tradičně do prostoru za městskou halou v ulici U Přehrady.

Bez proudu jsou desítky domácností, v Jablonci nad Nisou trvá kalamitní stav

Číst článek

Práce pokračují

Odklízecí práce budou pokračovat i během pátku prakticky ve stejném rozsahu jako ve čtvrtek. S odstraňováním sněhu bude pomáhat i 20 vězňů z rýnovické věznice a přes 50 lidí z veřejně prospěšných prací. „V plném nasazení jsou nadále technické služby,“ řekla Hozová.

Komplikovaný je zejména úklid sídlišť, kde jsou ulice zablokovány zaparkovanými auty a technika tam často ani neprojede. „Znovu upozorňujeme, že pro rychlejší a efektivní úklid sídlišť je potřeba, aby řidiči odparkovali svá vozidla a uvolnili prostor pro průjezd techniky,“ dodala Hozová.

Jablonec je podhorské město, kde je zimní údržba finančně i technicky náročná. Náklady na jeden den zimní údržby při aktuální situaci jsou až půl milionu korun.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme